З 01.05.2018 р. по 15.05.2018 р. відбулося 3 засідання комісії по наданню державної адресної соціальної допомоги населенню міста, на яких розглянуто 23 справи, з них: - субсидія заявнику, член сім'ї якої не проживає за місцем реєстрації - 17 справ, - субсидія, як виняток, заявнику при здійсненні покупки понад 50 тис. грн. - 1 справа,
- державна соціальна допомога малозабезпеченій сім'ї, в якій заявник або член сім'ї заявника не працевлаштований - 3 справи,
- відмовлено у наданні субсидії на ЖКП у зв'язку з покупкою автомобіля вартістю понад 50 тис. грн. - 2 справи.
Під час засідань неодноразово наголошувалося на тому, що 27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою запроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій, що вступив в дію з 1 травня 2018 року.
Відповідно до роз′яснень Міністра соціальної політики України Андрія Реви - впровадження програми житлових субсидій дозволило на практиці виявити недоліки існуючої системи. Статистика по Україні свідчить про те, що у минулому опалювальному сезоні програмою надання житлових субсидій скористалися 23400 домогосподарств у будинках площею більше 200 квадратних метрів, 28500 домогосподарств у квартирах площею більше 120 квадратних метрів та 925 тисяч домогосподарств, до складу яких входили особи, які декларували повну відсутність доходів.
За словами Міністра, така ситуація, коли платники податків утримують домогосподарства з високим рівнем матеріального забезпечення, або з тіньовими доходами, є несправедливою та неприйнятною.
«Метою прийняття 329-ої постанови Кабінету Міністрів є мотивація населення легалізувати свої трудові відносини, зробити систему призначення субсидій адресною та здійснити верифікацію для можливості впровадження монетизації програми житлових субсидій», - заявив Міністр соціальної політики.
Щодо деяких змін.
Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.
Переважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - як і раніше субсидія буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до управління соціального захисту населення.
Натомість, у зв'язку з введенням нових правил, деяким сім′ям необхідно буде звернутися до управління соціального захисту населення за переоформленням субсидії.
Отже, повторно – нові Заяву і Декларацію - потрібно буде подати: - орендарям житла;
- внутрішньо переміщеним особам;
- тим сім'ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
- тим сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
- тим сім'ям, в який відбулися зміни у складі сім'ї протягом останнього року;
- тим сім'ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги.
Наразі зміни до програмного забезпечення відсутні. Управління соціального захисту населення Знам'янського міськвиконкому проводить підготовчу роботу до призначення (перепризначення) житлових субсидій на літній період.
За роз′ясненнями необхідно звертатися до спеціалістів управління СЗН за адресою: м. Знам′янка, вул. Глібка, 28, або зателефонувати за номером 2-19-38.
|