Управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому
Вівторок, 15.06.2021, 14:03

м.Знам’янка,
вул.Михайла Грушевського, 17
тел. 0 (5233) 2-19-10 , 2-19-52
e-mail: usznzmv@zn-rada.gov.ua
[ Головна ] [ Реєстрація ] [ Вхід ]
Меню сайту
Головна » 2020 » Серпень » 14 » Про колективні договори
13:54
Про колективні договори
      
12   Здавалося б, на будь-якому підприємстві і без колективного договору є багато документів, що регламентують трудові відносини, тож цілком можна було б обійтися і без нього. Зрештою, у працівників є трудовий договір (якщо він укладений у письмовій формі), а в роботодавця — правила внутрішнього трудового розпорядку.
   Однак узгодження оптимального балансу інтересів працівників і роботодавців з питань регулювання трудових та інших безпосередньо пов’язаних із ними відносин допомагає досягати таких цілей:
• стабілізації трудових правовідносин із працівниками;
• впорядкування системи оплати праці;
• забезпечення матеріальної зацікавленості працівників у відповідальному ставленні до виконання своїх трудових (посадових) обов’язків;
• забезпечення соціального захисту і матеріальної підтримки працівників.
    Звичайно, цей перелік не є вичерпним і може бути розширений на розсуд сторін трудових відносин. Установлення показників преміювання, системи доплат і надбавок, надання медичного страхування, позик на навчання й інших заохочень і пільг дозволять уникнути плинності кадрів і утримати кваліфікованих фахівців. Через колективний договір можна вирішувати питання підвищення продуктивності праці, відповідальності колективу тощо. Колективний договір встановлює права і гарантії, що покращують становище працівників, порівняно із визначеними законодавством.
      Ситуація на ринку праці є такою, що переважна більшість працівників не можуть поодинці домогтися для себе тих умов праці, які закріплює для них колективний договір, укладений представницьким органом працівників і роботодавцем. Колективний договір — це локальний нормативний документ підприємства, невиконання зобов’язань за яким може бути розглянуто в судовому порядку. Відповідно до ст.15КЗпП України колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами державної виконавчої влади. Порядок проведення реєстрації колективних договорів затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 року №115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».
      Метою повідомної реєстрації є засвідчення автентичності примірників і копії поданих на реєстрацію колективних договорів для забезпечення можливості врахування їх умов під час розгляду уповноваженими органами трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами виконання умов таких угод (договорів). Управління соціального захисту населення, в межах своїх повноважень, здійснює реєстрацію колективних договорів, змін та доповнень до них.
      Станом на 01.08.2020 року на 74-х підприємствах міста укладено та зареєстровано колективні договори, якими охоплено 10398 працівників, що складає 96,1% від загальної чисельності штатних працівників в галузях економіки міста. При укладанні колективних договорів надається методична допомога по їх формуванню.
     При реєстрації колективних договорів передбачено включення до умов колективного договору заходів, спрямованих на поступове підвищення заробітної плати відповідно законодавству, гарантій працівникам у разі зміни організації виробництва, форми власності, банкрутства, забезпечення продуктивної зайнятості.
     Протягом січня-липня 2020 року управлінням соціального захисту населення зареєстровано 5 колективних договорів та 11 змін і доповнень до них.
     За інформацією щодо укладання та інших питань колективно-договірного регулювання трудових відносин звертатися до управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому: м.Знам’янка, вул.Михайла Грушевського, 17, каб.№ 8, тел.2-20-44.

Начальник управління соціального захисту населення Алла ВОЛОШИНА
Категорія: Загальні новини | Переглядів: 45 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Інформаційний портал


Корисні посилання


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Copyright MyCorp © 2021      Безкоштовний хостинг uCoz