Управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому
Понеділок, 06.04.2020, 10:43

м.Знам’янка,
вул.Михайла Грушевського, 17
тел. 0 (5233) 2-19-10 , 2-19-52
e-mail: usznzmv@zn-rada.gov.ua
[ Головна ] [ Забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами та засобами реабілітації ] [ Реєстрація ] [ Вхід ]
Меню сайту
Забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами та засобами реабілітації

Постанова Кабінету Міністрів України від 29.11.2006 №1652 „Про затвердження Порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення, переліку таких засобів” (у редакції постанови КМУ від 12.11.2008 №1015) визначає механізм забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації.

Інваліди та діти-інваліди забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації. Зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються також діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату.

Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються протезно ортопедичними виробами і спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення протезними виробами.

Жінки після мастектомії забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами, компресійними рукавами.

Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок і спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення протезними виробами.

Особи, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, що настало внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а ті з них, що не підлягають забезпеченню технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок коштів Фонду, забезпечуються такими засобами згідно з цим Порядком на підставі довідки територіального відділення Фонду про відмову у забезпеченні зазначеними засобами.

Облік інвалідів та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації ведуть органи праці та соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконкому міської, районної у місті ради за місцем реєстрації проживання осіб.

Для взяття на облік до місцевого органу праці та соціального захисту населення подається заява, заповнена інвалідом та іншою особою або їх законним представником за формою, що затверджується Мінпраці. Разом із заявою про взяття на облік пред'являються такі документи інваліда чи іншої особи:

паспорт або свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);

висновок МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до місцевих органів праці та соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;

індивідуальна програма реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких встановлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився);

посвідчення про взяття на облік (для бездомних громадян);

довідка про присвоєння ідентифікаційного номера для осіб, які досягли 18-річного віку (за наявності номера). Особам, які через релігійні переконання відмовилися від присвоєння ідентифікаційного номера, необхідно пред'явити паспорт з позначкою про наявність права здійснювати платежі без нього;

довідка про реєстрацію місця проживання для дітей-інвалідів, дітей віком до 16 років та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних громадян);

посвідчення, яке підтверджує статус особи, що має право на пільги відповідно до законодавства (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони).

Визначення статусу, соціальний захист інвалідів, ветеранів війни та праці , гарантовані права та пільги визначаютьсяЗаконами України:
„Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875- XІІ від 21.03.1991 із змінами.
„Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” №3551- XІІ від 22.10.1993 із змінами.
”Про соціальний захист дітей війни” № 458/12332 від 24.04.2006 із змінами
”Про жертви нацистських переслідувань” №1584-ІІІ від 23.03.2000 із змінами.
„Про реабілітацію інвалідів в Україні” №2961-ІV від 06.10.2005 із змінами
„Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” №3721-XІІ від 16.12.1993 із змінами.

Забезпечення інвалідів автомобілями на пільгових умовах

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 „Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями” інваліди забезпечуються автомобілями за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем та протипоказань до керування ним.
Незалежно від наявності медичних показань для забезпечення автомобілем забезпечуються автотранспортом:
- інваліди І та ІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї;
- інваліди війни І групи по зору або без обох рук;
- інваліди з куксами обох ніг і рук.
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Інформаційний портал


Корисні посилання


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Copyright MyCorp © 2020      Безкоштовний хостинг uCoz