Управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому
Неділя, 21.10.2018, 01:08

м.Знам’янка,
вул.Михайла Грушевського, 17
тел. 0 (5233) 2-19-10 , 2-19-52
e-mail: usznzmv@zn-rada.gov.ua
[ Головна ] [ Реєстрація ] [ Вхід ]
Меню сайту
Головна » 2018 » Жовтень » 11 » Про легалізацію «тіньової» зайнятості
11:41
Про легалізацію «тіньової» зайнятості
      
12   02 жовтня 2018 року У Знам’янському районі та у м. Знам’янці відбулася зустріч заступника начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Оксани Харченко з першим заступником міського голови Валентиною Загородньою та першим заступником голови Знам’янської райдержадміністрації Оленою Грінчак. В зустрічі брали участь начальник відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці Олена Хіміч, головний державний інспектор управління Держпраці Наталія Пащенко, начальники управлінь соціального захисту міськвиконкому та Знам’янської РДА, начальники управлінь економіки Знам’янської РДА та міськвиконкому, начальник управління АПК Знам’янської РДА, представники управління ПФУ у Кіровоградській області, представники управління ДФС у Кіровоградській області та роботодавці міста та району.      
12  На зустрічі Оксаною Харченко було роз’яснено, що Кабінет Міністрів України ініціював ухвалення і подальше втілення низки рішень, направлених на захист прав найманих працівників з огляду на дотримання умов праці та подальшого соціального захисту при досягненні пенсійного віку. Тема легалізації трудових відносин – найактуальніша на даний час. Роботодавці повинні поважати працівників та забезпечувати їх не тільки заробітною платою, а й соціальним захистом сьогодні і в майбутньому.
            Під час засідання присутні були ознайомлені з підсумками роботи з подолання «тіньової» зайнятості. Протягом поточного року Управлінням Держпраці проведено 293 інспекційних відвідування. Факти використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення встановлено у 70 роботодавців області відносно 365 працівників. В тому числі 27 роботодавців використовували працю 311 працівників на підставі договорів цивільно-правового характеру, що мали ознаки трудового договору. 275 працівників були допущені до роботи без повідомлення ДФС. За результатами відвідувань вручено 169 приписів, складено та передано до суду 10 протоколів згідно ч.3 ст.41 Кодексу про адмінправопорушення. Матеріали відвідувань 45 суб’єктів господарювання передано до правоохоронних органів з ознаками кримінального злочину, передбаченого ст.172 та 173 Кримінального кодексу України. На 43 роботодавців накладено штраф в сумі 15млн.600тис.грн.
           Крім заходів контролю протягом 9 місяців інспекторами здійснено 1550 виходів до роботодавців з метою інформування про наслідки порушень законодавства про працю, вручено декілька тисяч буклетів.
           За результатами спільної роботи Управління Держпраці та органів місцевого самоврядування за 9 місяців поточного року роботодавцями оформлено трудові відносини з майже 10 тисячами працівників.
          Увага! Вважаємо доречним ще раз нагадати про те, що людина, отримуючи заробітну плату «у конверті», позбавлена соціальних гарантій, - права на оплату листка тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, позбавляється пристойного розміру пенсії в старості. Працюючи неофіційно громадяни також позбавляються права на виплати втрати частини працездатності в разі нещасного випадку на виробництві (у тому числі родині у випадку смерті працівника) або в разі набуття професійного захворювання, адже в разі настання таких випадків, за відсутності належним чином оформлених трудових відносин, довести факт перебування потерпілого з тим чи іншим підприємством практично неможливо. Крім того, працюючи «нелегалом» в країні, громадяни практично не захищені від незаконного звільнення, можуть бути позбавлені права на відпочинок (надання відпустки, а в окремих випадках і її оплати), можуть бути, не відаючи того, залучені до шкідливих умов праці, або протипоказаних для їх здоров`я робіт без належних доплат чи компенсацій та інших гарантій, закріплених трудовим законодавством України. Також, в разі порушення роботодавцем трудових прав, працівник, який отримує заробітну плату «у конверті» не зможе захистити свої права в судовому порядку без підтверджуючих документів про укладення трудового договору.

      Легальність найманого працівника залежить не тільки від бажання роботодавця. Не працевлаштований співробітник повинен наполягати на оформленні трудового договору з занесенням у трудову книжку. Ця норма прописана в трудовому законодавстві України.

                                                                                                               Начальник управління соціального захисту населення
                                                                                                               А.Волошина
Категорія: Постійні комісії | Переглядів: 11 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Інформаційний портал


Корисні посилання


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Copyright MyCorp © 2018      Безкоштовний хостинг uCoz