Управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому
Неділя, 21.10.2018, 00:28

м.Знам’янка,
вул.Михайла Грушевського, 17
тел. 0 (5233) 2-19-10 , 2-19-52
e-mail: usznzmv@zn-rada.gov.ua
[ Головна ] [ Реєстрація ] [ Вхід ]
Меню сайту
Головна » 2016 » Червень » 9 » Крім багатьох інших негараздів, сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати.
11:45
Крім багатьох інших негараздів, сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати.
      
12   На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, аби мiнімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах». Адже легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності, а працівник. який отримує заробітну плату в «конверті». виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, тому що не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати. Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників наступних прав, а саме: допомоги по тимчасовій непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною; допомоги e зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи; одержання пенсії в старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством; захисту від незаконного звільнення; гарантій на безпечні та нешкідливі умови праці; права на відпочинок, оплачувану відпустку, тощо. Тому легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятостi - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органiв. І вирiшувати цю проблему треба спільними зусиллями - як державі, так і самим працівникам. Варто вже зараз відстоювати свої конституцiйні права – вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. Попри те, що робота державних органів влади у цьому напрямку дуже важлива і необхідна, громадяни повинні зрозуміти, що їм теж варто підключитися до вирішення цієї проблеми. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами. Слід також пам’ятати, що не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю, що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні це 43 500грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас. 
                                                                         Начальник відділу праці та соціально- трудових відносин УСЗН Л.Манько
Категорія: Загальні новини | Переглядів: 203 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Інформаційний портал


Корисні посилання


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Copyright MyCorp © 2018      Безкоштовний хостинг uCoz